Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Podkręcenie komputera


Michal0009

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam już przez pewien czas te same podzespoły i zauważyłem ,że te 40-90 fps'ów np w CS:GO są trochę męczące dlatego z związku z tym ,że mam jakiś budżet to chętnie zainwestuje w inne najlepiej używki z Allegro żeby lepiej wszystko chodziło. Bardzo proszę o podanie jak najwydajniejszych kart, itd. Najlepiej nazwy + link.

Aktualna specyfikacja:

Procesor: Intel® Core™2 Duo Processor E6750 

(4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)

 

Karta graficzna: 600 / 420 MHz | 1024 MB - GeForce 9500 GT 1GB DDR2

 

Pamięć: Dysk 160GB 3.5 Cala(ATA) + Dysk 250 GB 2.5 Cala(SATA) (z netbook'a)

 

Pamięć ram: 2x2GB +1x 2GB

 

Zasilacz: Modecom 430 Wat, ale też mam bodajże 500 wat dobrej firmy.

 

Płyta główna: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.LTD -MS- 7395na

 

Myślę ,że tyle starczy specyfikacji do interweniowania. 

Moje własne sugestie.

1. Pierwsze co przychodzi na myśl to wymiana karty graficznej. Myślałem o np. Geforce GTX 460 1GB

lecz boje się ,że nie "zintegruję" się z resztą dlatego zostawiam to wam.

2. Nowy radiator na procesor, ponieważ z pewnych przyczyn ten zepsułem i chłodzi tak w połowie.

3. Nowa obodowa, ponieważ aktualna ma swój czas, tylni wiatrak w niej nie działa i powiedzmy czasami się tnie.

 

Jeżeli ktoś ma pomysł też na procesor i resztę nie ma sprawy można podawać propozycje. Nie oczekuję demona do gier tylko byle podrasować żeby tych fps'ów w CS:GO było o 20-30 więcej.

 

Budzet: Piszcie propozycje razem do 600-700 zł. Oczywiscie im taniej tym lepiej.

Przeznaczenie komputera: Starsze tytuły(typu CS:GO, Metin2), internet, filmy, muzyka.

 

Jeżeli pod tą płyte nie wejdą te nowsze komponenty, również proszę dodawać taką która będzie okej. Aczkolwiek mam nadzieję ,że tylko te 3 punkty bedzie trzeba do poprawy wydajności. 

 

Żeby było do regulaminu:

 

Jaki posiadasz budżet na kupno? 600-700

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) Ten, następny tydzień
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? Podane wyżej.
Do czego ma służyć komputer? Przeznaczenie komputera: Starsze tytuły(typu CS:GO, Metin2), internet, filmy, muzyka.
Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Same podzespoły.
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Możliwe
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? Nie

Opublikowano

i3 2100/2120 + h61 + hd 7770 + zasilacz chiefteca bierzesz stary dysk z netbooka i obudowe chiefteca uzywana i ram 4gb uzywany chyba ze ten zasilacz jest markowy to mozna nie brac tego uzywanego zasilacza. Tylko nie wiem czy ten dysk wejdzie do tego pc(chyba tak)

Opublikowano

Witam moja propozycja minimalnie moze przekraczać budżet ;3

Pentium G3258(używke możesz znaleść)

Płyta główna:H81-P33 matx

Grafika:Tu polece to co wyżej:hd 7770(Też używke można gdzieś utargować)

Zasilacz:Tu niby pan posiada ale z modecomem bym nie ryzykował.

Jesli ma pan dysk (nie podał pan nic wiecej) to niewiem czy wejdzie.

Obudowa:SilentiumPC Brutus S20 Pure Black (moja propozycja)

Jeśli brał by pan nówki to wychodze 150=200zł z budzetu ale jak pan poszuka używek w dobrej cenie to się zmieścimy.

Pozdrowienia i powodzenia.

Opublikowano

Witam, mam już przez pewien czas te same podzespoły i zauważyłem ,że te 40-90 fps'ów np w CS:GO są trochę męczące dlatego z związku z tym ,że mam jakiś budżet to chętnie zainwestuje w inne najlepiej używki z Allegro żeby lepiej wszystko chodziło. Bardzo proszę o podanie jak najwydajniejszych kart, itd. Najlepiej nazwy + link. Dla osoby, która najlepiej mi doradzi i która przede wszystkim się na tym zna wyśle jakieś drobne podziękowanie przelewem/PayPal'em. Dziękuje z góry za pomoc.

 

Aktualna specyfikacja:

Procesor: Intel® Core™2 Duo Processor E6750 

(4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)

 

Karta graficzna: 600 / 420 MHz | 1024 MB - GeForce 9500 GT 1GB DDR2

 

Pamięć: Dysk 160GB 3.5 Cala(ATA) + Dysk 250 GB 2.5 Cala(SATA) (z netbook'a)

 

Pamięć ram: 2x2GB +1x 2GB

 

Zasilacz: Modecom 430 Wat, ale też mam bodajże 500 wat dobrej firmy.

 

Płyta główna: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.LTD -MS- 7395na

 

jakie są kości ram ddr2 czy ddr3 ??? i czy np: cześci z olx też wchodzą w grę czy tylko allegro ? 

 

 

moja propozycją 

http://olx.pl/oferta/komputer-pc-intel-quad-q6600-x4-2-40-ghz-4gb-ram-amd-5570-cooler-CID99-IDdEmrH.html#06129ced7d         (targuj się do 370+ koszt wysyłki)

+

http://olx.pl/oferta/grafika-dla-maniakow-gier-warta-nowa-to-koszt-799-CID99-IDddo6h.html#2c891980be

+

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-ctp-450-12g-450-watt-i5946561870.html

 

i w cs-ie masz jakieś 100-130fps  no i nawet nowsze gry pójdą na low no ale za taką cene bestii do gier nie znajdziesz ale pograsz sobie na nowsze tytuły

 

a swój komputer sprzedaj 

Pomogłem ?? like

Opublikowano

jakie są kości ram ddr2 czy ddr3 ??? i czy np: cześci z olx też wchodzą w grę czy tylko allegro ? 

 

 

moja propozycją 

http://olx.pl/oferta/komputer-pc-intel-quad-q6600-x4-2-40-ghz-4gb-ram-amd-5570-cooler-CID99-IDdEmrH.html#06129ced7d         (targuj się do 370+ koszt wysyłki)

+

http://olx.pl/oferta/grafika-dla-maniakow-gier-warta-nowa-to-koszt-799-CID99-IDddo6h.html#2c891980be

+

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-ctp-450-12g-450-watt-i5946561870.html

 

i w cs-ie masz jakieś 100-130fps  no i nawet nowsze gry pójdą na low no ale za taką cene bestii do gier nie znajdziesz ale pograsz sobie na nowsze tytuły

 

a swój komputer sprzedaj 

Bez sensu, potem z tym nic nie zrobi, lepiej to co Xeeideex.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Dziękuje za tak szybkie odpowiedzi na razie porobie z nich podsumowania.

Xeeideex- Zaproponował.

 

Procesor: z płytą razem (Allegro) i3 2100: 360 zł

Karta graficzna:  HIS HD 7770 iTURBO: 250 zł

Obudowa: Chieftec: 100zł

Razem: 710zł

 

Okayer- Zaproponował.

Procesor: Pentium G3258- 280zł

Płyta główna: H81-P33 matx- 173 zł

Karta Graficzna: HIS HD 7770 iTURBO: 250 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus S20 Pure Black -100zł

Razem: 803 zł

 

Panowie budżet wychodzi :/ Każdy z was proponuje dobre procesory, wole coś bardziej budżetowego.

Nawet jeżeli procesor by był potrzebny to jakiś dual core 3+ GHZ myśle ,że by był okej.

Tak wiec prosze o ucięcie troche tych kwot. 

 

Jeszcze pytanie do was, czy ta płyta główna uciągnie nowsze karty itd

 

Moja propozycja.

Obudowa: http://allegro.pl/silentiumpc-brutus-s20-pure-black-matx-usb3-0-80mm-i5933655892.html -100zł

Procesor: http://allegro.pl/procesor-intel-core2-quad-q9300-4x2-5-ghz-gw-i5939951727.html -160zł

Karta: http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx460-1gb-gddr5-192bit-i5947884691.html -180 zł

Chłodzenie: http://allegro.pl/nowe-chlodzenie-procesorow-acer-hi-2490c-s775-fv23-i5846178913.html -30zł

 

Razem: 470 zł

 

Co o tym sądzicie ?

Opublikowano

no to napisałem wcześniej post z quadem 4gb ram chieftec 450 i gtx 650  za 600-650zł

 

powinno pójść nowsze gry 

Pomogłem ?? like

Opublikowano

No przeciez podales budzet 600/700zl to jest. Jak sie dobrze poszuka to i3 2100 z h61 znajdzuesz za 250zl (osobno). Podasz ten zasilacz dobrej firmy? Bo pewnie nie jest dobrej firmy

Opublikowano

A co sądzicie o mojej propozycji.

 

+ może zamienimy  Xeeideex i3 na Pentium G3258- 280zł ?

 

Taki mam drugi zasilacz, o wiele mniej uzywany od tego MODECOMA 430wat + sam informatyk go wymieniał w innym kompie.

428936_0_f.jpg

Opublikowano

@Michal0009

Tak ciasno nie da się zmieśćic!

Jeśli to co zaproponowałeś, to zestaw na 1/2 miesiace to okej, ale jeśli myślisz o przyszlości to moje zestawienie jest bardziej, jak by to nazwac... przyszlościowe. Tak samo zestawienie Xeidexa.

A patrzac na zasilacz znowu by trzeba dołożyć....

Przynajmniej tego chieftec'a 450w do mego zestawienia.

Wiec słowem to ujmująć, wiem że łatwo powiedzieć, trudniej zrobić ale troche by trzeba dozbierać ;3

Znam twój ból sam zbierałem na komputer ;3

(Nie mam sposobu zarobku)

Opublikowano

http://allegro.pl/asus-radeon-hd-7770-wysylka-kurierem-gratis-i5929998726.html

Ponoć tylko porysowane żebra. 250zł

http://allegro.pl/procesor-intel-pentium-g3258-3m-3-2ghz-chlodzenie-i5940144844.html

Uzywany g3258 z boxowym chlodzniem. 280zł

Płyta budżetowa więć na używki nie ma co liczyć (przykład nie sprawdzalem niczego taniej) http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-h81m-p33-matx-pci-e-ddr3-1150-i5930447353.html -180zł

Obudowa- SP s20 pure black 100zł

=810zł

Zasilacz mozesz zaryzykować i wziąsć zwoj albo kupic chiefteca 450w- wydatek rzedu 170zł.

Jest tez opcja: http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-gpa-350-350w-gpa-350s8-397275/ 120zł

Powinien wystarczyć.

Jeśli pan chce jakieś jeszcze pomocy niech pan oznaczy

 

@Edit

Przepraszam za multipost myślałem że się doda.

Opublikowano

Jak zasilacz też to zaraz zrobi się 1000 zł i koniec koncu wyjdzie ,ze lepiej dołożyć 600 zł i kupić nowego kompa :D

Przemyśle jeszcze te kwiestie jutro :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...